Refundácia DPH zo zahraničia

Združenie dopravcov ČESMAD Slovakia sa okrem iného špecializuje na refundáciu DPH zo zahraničia pre dopravné spoločnosti. Máme viac ako 10 ročné skúsenosti, a preto aj napriek zložitým daňovým zákonom a predpisom v jednotlivých krajinách, vieme  jednoducho zabezpečiť celý proces vrátenia DPH zo zahraničia. Pri spolupráci sa riadime princípom kedy nárok na províziu vzniká iba zo sumy schválenej žiadosti príslušným finančným úradom.

Majte prosím na pamäti, že každá krajina má svoje vlastné zákony a tie robia proces refundácie DPH pre samotnú spoločnosť veľmi komplikovaným. Aby ste zbytočne neprišli o ďalšie peniaze, ponúkame Vám riešenie. Dovoľte aby sme Vás informovali o Vašich potenciálnych úsporách a umožnite Vašej spoločnosti výhodu úspory nákladov zo zahraničných výdavkov. Refundujte svoju DPH prostredníctvom nášho Združenia ČESMAD Slovakia a zlepšite si tým svoju likviditu.

Čo ponúkame?

Poskytneme Vám komplexný servis pri podávaní žiadostí o vrátenie DPH z nákupov zo všetkých členských krajín EÚ, Nórska a Veľkej Británie. V krajinách kde to legislatíva umožňuje, Vám taktiež poskytneme poradenstvo pri vrátení spotrebnej dane. Čo sa týka časového obdobia pre predkladanie dokladov DPH ( mesačne, štvrťročne, polročne, ročne ) je len na Vás.

Poskytujeme tiež službu OKAMŽITEJ VRATKY DPH zo zahraničia vyplatenej do NIEKOĽKÝCH DNÍ od podania žiadosti. Okamžité vrátenie DPH je možné z originál faktúr a niektorých hotovostných bločkov.

Na výber máte tri základné typy refundácie dane:

 • okamžitá refundácia DPH
 • štandardná refundácia DPH
 • refundácia spotrebnej dane

Náklady z ktorých je možné žiadať vrátenie DPH:

 • PHM
 • MÝTO ( Diaľničné poplatky )
 • Tovar súvisiaci s podnikaním

Okamžitá refundácia:

Tento typ vrátenia daní je najrýchlejší spôsob získania späť svojich peňazí za platbu pohonných hmôt, mýta alebo iných služieb spojených s prepravou, nakoľko máte svoje peniaze na účte späť do pár dní. Nemusíte teda pri tomto type vratky čakať až kým Vám financie vráti zahraničný daňový úrad. Okamžité vyplatenie refundácie DPH platí pre originál faktúry, ale aj hotovostné bločky, ktoré nám stačí zaslať ( hotovostné bločky poštou, originál faktúry aj elektronicky ) a do pár dní máte financie na Vašom účte.

Nám nezáleží od akých dodávateľov máte faktúry, zrefundujeme Vám všetko!

Inak povedané v „skratke“:

 • expresne a rýchle vyplatenie Vašej DPH,
 • nízke poplatky ( len zo sumy schválenej v žiadosti ),
 • možnosť refundácie daňových dokladov od všetkých dodávateľov,
 • žiadne skyté poplatky,
 • individuálny prístup,
 • odborné poradenstvo   
    

Štandardná refundácia:

Štandardná refundácia znamená, že vrátenú daň získate ihneď po vybavení žiadosti zahraničným daňovým úradom. Štandardné vrátenie DPH predstavuje komplikovaný a zdĺhavý proces – preto urobíme všetky administratívne úkony za vás, čo znamená výrazne skrátenie lehoty pre vaše vrátenie DPH. V praxi to predstavuje obdobie 3 týždňov až niekoľko mesiacov ( v závislosti od krajiny ).

 

Refundácia spotrebnej dane:

Pri refundácií spotrebnej dane je možnosť vratky časti spotrebnej dane z vybraných európskych krajín a tým môžete znížiť svoje náklady za palivo.

Refundácia spotrebnej dane predstavuje taktiež významný zdroj príjmov. Vďaka nám ale môžete mať k dispozícií aj tieto príjmy. Spracujeme za Vás komplet administratívu spojenú s touto službou aby sa Vám spotrebná daň vrátila z krajín, kde to legislatíva umožňuje. Vrátenie spotrebnej dane je možné uplatňovať vo FrancúzskuBelgickuSlovinskuMaďarskuTaliansku a Španielsku. Čísla vratky spotrebnej dane za liter paliva v konkrétnej krajine Vám dáme vedieť ihneď pri vyžiadaní aby Ste mali čo najaktuálnejšie informácie.

Ak teda hľadáte ďalšie spoľahlivé zdroje úspory vašich nákladov, neváhajte a požiadajte cez nás vrátenie spotrebnej dane.

Ak Vás táto možnosť úspory nákladov zaujala, neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt:

Patrik Šteis
mob: +421/ 903 473 150
e-mail: steis@cesmad.sk

Posledná aktualizácia: 27. 06. 2024