Farmári zablokujú dopravu aj na Slovensku

Farmári zablokujú dopravu aj na Slovensku

Aktualizácia 21. februára 2024

Vo štvrtok 22. februára sa uskutoční celoslovenský protest poľnohospodárov

Mestá a niektoré hraničné priechody vo štvrtok 22. februára 2024 obsadia traktory a ďalšia technika. Do ulíc vyjde na cesty 4-tisíc poľnohospodárov s 2 200 kusmi techniky. Je potrebné, aby dopravcovia počítali so zdržaniami z dôvodu narušenia plynulosti cestnej premávky.

Niekde sa k Slovákom pridajú aj poľnohospodári z Česka, Poľska či Maďarska. Ide totiž o celoeurópsky protest zameraný proti niektorým pravidlám Európskej únie. Policajný zbor preto prijal viaceré bezpečnostné opatrenia. Na miestach presunov budete vidieť viac policajtov, ktorí budú zabezpečovať verejný poriadok a usmerňovať dopravu.

Situáciu monitorujeme a v prípade nových informácií vás budeme informovať.

Aktualizácia 16. februára 2024

Upozorňujeme, že aj na Slovensku sa uskutočnia protesty poľnohospodárov, ktoré sa začnú 19. februára 2024. Podľa dostupných informácií sa protesty v pondelok 19. februára uskutočnia hlavne pred sídlami Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Následne farmári vo štvrtok 22. februára avizujú s viac ako dvetisíc traktormi najväčší protest v histórií Slovenska. Plánujú zablokovať cesty v 35 mestách, ako aj niektoré hraničné priechody. Protest bude prebiehať vo všetkých mestách, kde má Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora regionálne kancelárie. Centrá miest sa farmári chystajú zablokovať úplne. Urobia tak ale až po 9.00 hodine, keď už budú deti v školách, aby neohrozili výučbu.

Situáciu monitorujeme a v prípade nových informácií vás budeme informovať.


Zdroj: TASR

Posledná aktualizácia: 21. 02. 2024