LogPay karta / ID karta

Na švajčiarske diaľnice sa cestná daň vzťahuje na všetky vozidla s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony. Sadzba sa stanovuje na základe emisnej triedy, celkovej hmotnosti vozidla a najazdených kilometrov.
      ČESMAD Slovakia ponúka LogPay kartu ako aktivačný prostriedok, ktorá je bez poplatku. Následne sa vodič musí zastaviť na hraničnom priechode, kde predloží potrebné doklady a dostane ID kartu. Pomocou týchto dvoch kariet sa pri vstupe na švajčiarsku diaľnicu preukáže, nahlási, že úhradu mýta chce vykonať pomocou platobnej karty (LogPay) a pri opustení (výstupe) z diaľnice opätovne predloží tieto dve karty. ID karta slúži ako počítadlo kilometrov a LogPay karta ako platobný prostriedok.

Od 1. júla 2017 bude povinná inštalácia zariadenia Emotach na úhradu poplatkov pre nákladné automobily vo Švajčiarsku pre všetky zahraničné vozidlá nad 3,5 tony, ktoré budú prechádzať cez Ponte Tresa a Madonna di Ponte.V prípade nenainštalovaného zariadenia Emotach bude prejazd takýmto vozidlám zakázaný.

Požiadavky na získanie zariadenia Emotach:
- Založenie HVC účtu pre nákladné vozidlo priamo cez generálne colné riaditeľstvo
- Náležitá záloha
- Inštalácia zariadenia v autorizovanom servise vo Švajčiarsku alebo v Lichtenštajnsku  (náklady na inštaláciu hradí dopravná spoločnosť).

Pre viac informácií kliknite na www.autobahnen.ch

Pokiaľ Vás tento spôsob úhrady mýta zaujal, pre viac informácií neváhajte kontaktovať naše obchodné oddelenie.


Kontakt:

Patrik Šteis
mob. +421/903 473 150 
e-mail: steis@cesmad.skdialnicnekarty@cesmad.sk

Ing. Štefan Matejička
e-mail: matejicka@cesmad.sk
Mob.: +421 908 983 228


Posledná aktualizácia: 08. 01. 2018